Меблева компанія TsuriCom
50012 Україна, Кривий Ріг
вул. Сєченова, 26
(067) 563-24-96;
(056) 401-02-98;
(067) 564-04-84;
info@tsuricom.ua

» Меблі » Запчастини

Газліфт офісного стільця пристрій і розміри

 

Схема газлифта

Газліфт офісного стільця (дивись схему і малюнок 1-4) складається з робочого газового циліндра ф28 мм (шпиндель + шток), який поміщений в корпус 6 (держатель шпинделя) Ф50 мм і своїм робочим штоком 5 впирається в дно корпусу 6 через упорний кульковий підшипник 7 з двома сталевими шайбами. Кульковий підшипник забезпечує можливість повороту сидіння стільця щодо вертикальної осі.

Пристрій робочого газового циліндра можна описати таким чином. В металевому корпусі (шпинделі) ф28 мм знаходиться внутрішній циліндр з великою камерою 3, в якому вільно ходить шток поршня 5 з поршнем 4. Сам шпиндель складається з двох резервуарів, внутрішній (великий) 3 і зовнішній (малий) 2, між якими знаходиться спеціальний клапан (регулятор повітря), який управляється через кнопку 1. регулятор повітря можна відкрити або закрити натисканням кнопки 1 важелем піастри під сидінням офісного стільця. Основною характеристикою газліфта є хід поршня, це різниця в розмірах газліфта в висунутому і в стислому стані. Ця характеристика залежить від розміру корпусу (держатель шпинделя) 6 газліфта Ф50 мм (зазвичай він чорний або хромований), тому простіше заміряти довжину корпусу газліфта. У більшості стільців і крісел, що продаються в Україні і Росії використовуються газліфти двох видів (розмірів) корпусів: 160-180 мм і 210-230 мм. Для простих поворотних стільців найчастіше використовуються газлифт з корпусом розміром 21-23 см, а в офісних кріслах, де застосовується механізм гойдання він менше 16 - 18 см.

 

Газліфт самвільно опускається, коли сідають на стілець

Звичайне питання:

- У мене важке крісло. Як сідаю на нього, воно повністю опускається і нічого з цим зробити не можу, а як встаю, воно тут же відразу піднімається. Хотілося дізнатися, в чому може бути причина? У мене зламався газлифт?

Відповідь:

Так зламався, (не герметичний) регулятор повітря, який перепускає повітря між робочими камерами газліфта 2 і 3. Рішення купити газлифт для офісного стільця. Для тих, хто хоче розібратися в принципі роботи газліфта, опишемо як працює газлифт на спрощеній схемі малюнки 1-4.

Як працює газлифт

Малюнок 1 Газліфт висунутий в верхнє положення. Не залежно сидять на стільці чи ні клапан 1 закритий, повітря знаходиться в замкнутому просторі 3, поршень нерухомий і якщо ви сядете газлифт залишиться на тій же висоті, так як повітрю нікуди діватися.

Малюнок 2 Коли ви сідаєте на стілець, ви стискаєте повітря у внутрішній камері 3 і клапан 1 не дає повітрю вийти з камери, а циліндру (шпинделя) опуститися вниз до поршня 4. Натиснувши на клапан 1, сидячи на стільці, ви даєте можливість повітрю частково перейти з камери великого обсягу 3 в камеру з малим об'ємом 2. Кількість повітря в камері 3 зменшується і шпиндель (стілець) опускається. Через те, що на газлифт діє сила ваги сидить, газлифт стискається зовнішньою силою, тиск в малій камері 2 буде вище тиску ніж великий в камері 3. Поки ви тримаєте відкритим клапан 1 сидіння буде опускатися.

  

Малюнок 1 На стільці не сидять. Газліфт в не навантаженому стані

  

Малюнок 2 Сіли на стілець і натиснули на важіль (кнопку)

Малюнок 3 Сидіння опустилося і ви припинили натискати на клапан 1, опускання сидіння припинилося. Це положення повторює положення на рисунку 1, тільки сидіння перебувати нижче. Шпиндель газліфта перебувати нижче верхнього положення. Не залежно сидять на стільці чи ні клапан 1 закритий, повітря знаходиться в замкнутому просторі 3, поршень нерухомий і якщо ви сядете шпиндель залишиться на тій же висоті.

Малюнок 4 Треба підняти газлифт. Це робиться без навантаження. Якщо натиснути на клапан 1 (не сидячи на стільці), через те що тиск в камері 2 більше ніж тиск в камері 3 а зовнішнього навантаження немає, то повітря почне переходити в камеру 3, тиснути на поршень 4 і піднімати шпиндель вгору, відсуваючи його від поршня 4.

  

Малюнок 3. Газліфт в нижньому положенні

  

Малюнок 4. Натиснули на важіль (кнопку), щоб підняти стілець вгору (без навантаження)

Після опису роботи газліфта вам повинно бути зрозуміло, що самовільне опускання газліфта, коли ви сідаєте на стілець і не натискаєте важіль для натискання на кнопку 1 походить від перетікання повітря з камери 3 в камеру 2 через негерметичності регулятора повітря. При виробництві, з метою запобігання витоку повітря з камер 2 і 3, корпус шпинделя виконується не розбірні і якщо сталася розгерметизація в клапані (регуляторі повітря), з будь-якої причини, розібрати робочий циліндр можливо, але зібрати герметичне виріб неможливо.

Розбирання офісного стільця. Як вибити газлифт зі сталевої хрестовини

Як вибити газлифт з пластикової хрестовини без спеціального обладнання

Як вибити газлифт із залишків механізму хитання офісного крісла спеціальним знімачем

Як вибити корпус газліфта зі сталевої хрестовини380

Коментарі:Украина, г. Кривой Рог,
вул. Сєченова, 26
як дістатися
(067) 564-04-84;
(067) 563-24-96;
(056) 401-02-98
Twitter TsuriCom Tsuricom в Facebook Канал Tsuricom на YouTube


Вход