Меблева компанія TsuriCom
50012 Україна, Кривий Ріг
вул. Сєченова, 26
(067) 563-24-96;
(056) 401-02-98;
(067) 564-04-84;
info@tsuricom.ua

Як приклеїти торцювальні крайку на деталі з ДСП?

Інструменти і матеріали необхідні для роботи:

  • Меламінова кромка з клеєм
  • Праска
  • Прокладка (папір або тонка тканина)
  • Ніж гострий
  • Струбцина
  • Дерев'яний брусок
  • Дрібний наждачний папір
  • Груба товста тканина (шматочок 5х10 см.)

Всі деталі корпусних меблів, виготовлені з ДСП, мають торці, які покриваються спеціальною торцювальної кромкою. З часом під дією різних факторів вона приходить в непридатність. Особливо цим страждають стільниці ДСП, встановлені на кухонних меблів, торці дверцят і фасади ящиків. Вони найбільш навантажуються і піддаються різним впливам при необережному поводженні з корпусних меблями через що кромка відклеюється, відривається, частково відламується і меблі набуває не акуратний вигляд. Цю проблему можна легко вирішити, відклеївши стару кромку і просто замінити її новою. Для початку треба видалити стару крайку.

Як же акуратно зняти стару кромку з меблів запитаєте ви ? Це легко зробити за допомогою праски. потрібно розігріти його до температури плавлення клею, який знаходитися під кромкою і акуратно видалити її, праска необхідно виставити в режим"шерсть -шовк", або якщо регулювання режимів неможлива, просто захистити металеву поверхню праски від клею, проклавши між праскою і торцем деталі з кромкою прокладку. Для цього підійде звичайний аркуш паперу або тонка бавовняна тканина. Не забудьте так само видалити залишки клею з торця деталі, зачистивши його наждачним папером на дерев'яному бруску.

Особливості приклеювання нової кромки

При покупці нової торцювання кромки потрібно враховувати, що вона повинна бути такого ж кольору, як і попередня, а так же ширше на кілька міліметрів ніж товщина ДСП з якого виготовлені меблі. Довжина кромки повинна бути на 10-20 мм довше торця ремонтованої деталі з кожного боку. Для стільниці ДСП кухні, товщина яких зазвичай 28мм вимагається кромка розміром 33-40мм, а для деталей з ДСП товщиною 16-18 мм вибирайте кромку шириною 19-22мм. При цьому потрібно керуватися правилом, що кромка повинна бути ширше деталі на 4-6мм. Менше вам буде важко її приклеїти, більше багато обрізати. для приклеювання знадобиться праска і захисна прокладка. Для прокладки добре підійде кондитерська фольга, або силіконова папір (захисний шар від самоклеючиїх наклейок).

Послідовність роботи

Встановлюємо і закріплюємо нерухомо деталь робочим торцем вгору. Як ви це зробите в домашніх умовах вирішувати вам, але пара струбцин вам знадобляться. Відрізуємо від рулону кромку довжиною на 40мм більше довжини торця деталі, на який ви будете клеїти крайку. Спершу необхідно розігріти і приклеїти кінчик кромки і щільно притиснути його до торця на початку деталі, на якій відбувається заміна кромки. Потім почати приклеювати його з одного краю, для цього потрібно вести праска по кромці, підклавши під нього прокладку, з невеликим натиском, вздовж усього торця зі швидкістю 1 см / с. Швидкість руху ви повинні контролювати по виду поверхні кромки. Клей повинен розтанути і кромка на ньому повинна плавати. У цей момент вільною рукою шматочком грубої товстої тканини ви можете пропрасувати крайку щільно притиснувши її до деталі. Якщо ви перетримаєте праску на кромці, то вона пересохне і стане крихкою і при обрізанні може зруйнуватися. Після проклейки торця не чекаючи повного охолодження поверхні потрібно обрізати виступаючі поздовжні краю. Зробити це можна гострим ножем або стамескою. у цей час кромка ще еластична і обрізка буде акуратніше. Так само не забудьте обрізати кромку по довжині в ровень з виступаючими краями деталі . Кромку можна трохи подшлифовать наждачним папером, попередньо обмотаной навколо квадратного дерев'яного бруска. Два три руху не більше інакше зітрете ламінат і кути будуть білі.

Важливо! Намагайтеся робити всю роботу ретельно, щоб не довелося переробляти, тому що кожен ремонт погіршує якість меблів.


1. Зніміть залишки старого клею, відшліфувавши торецью Щоб уникнути заокруглення країв, використовуйте опорний брусок
 

  2. Захисна фольга охоронить поверхню праски від клею
 

  3. Край кромки обрізайте на підставці

4. Трохи підточить край під кутом
 

  5. Зрізуючи  края кромки, тримайте ніж під кутом до площини деталі
 

  6. Або скористайтеся спеціальним ножем

7. Зачистіть край наждачним папіром, намотаним на дерев'яний брусок
Ремонт стільців | Автор: Tsuricom (20.01.2013) | Переглядів: 2409 | Теги: дсп, ремонт меблів, Ремонт, крайка, кромка
Всього коментарів: 0
Украина, г. Кривой Рог,
вул. Сєченова, 26
як дістатися
(067) 564-04-84;
(067) 563-24-96;
(056) 401-02-98
Twitter TsuriCom Tsuricom в Facebook Канал Tsuricom на YouTube


Вход